مخپاڼه / چاڼ سوي مضامین / ای انسان من ترا دوست دارم

ای انسان من ترا دوست دارم

جمع اوری و نویسنده محمد ظاهر نیکزاد
خداوند در یکی از احادیث قدسی که انهار فقط برای عبادت و راهنمایی مومنین فرستاده میفرمایند ،ای انسان از هیج قدرت یا سلطنتی ترس نداشته باشد ، تا وقتی که میبینی قدرت قدرت و سلطنت من برقرار است و قدرت و سلطنت من تمام شدنی نیست .
ای انسان از کم شدن رزق و روزیت نترس …تا وقت که نعمت ها و ذخیره های من مملو است و تمام نخواهد شد.
ای انسان تورا برای عبادتم خلق کردم ، پس شیطنت نکن !!!
ضمانت رزقت را کرده ام ، پس خودت را خسته نکنن ، قلبت را خسته نکن و نګران مباش ، تو که جسمت را به کار بیندازی و از عمق قلبت توکل کنی ، از تو تلاش و از قلبت توکل کردن ، و به عزت و جلالم قسم ، اګر اګر راضی شدی به رزقی که برایت کنار ګذاشته ام و ضمانتش را کرده ام ، قلبت و جسمت را آرامش خواهم داد ، او آن وقت تورا سپاس ګزار و مخلص خود میبینم ، و اګر راضی نشدی به ان رزقی که من برایت کنار ګذاشته ام ، به عزت و جلالم قسم به رزق دنیا تورا چنان وابسطه کنم تا مثل حیوانات وحشی در بیابان به دنبال طعام دویدن کنی و در اخر هم به چیزی نخواهی رسید .
جز آن مقدار رزقی که من برایت در نظر ګرفته ام ، ای انسان من اسمانها و زمین ها را خلق کرده ام و در افرینش انها خسته نشده ام ، تو فکر میکنی مهیا کردن نان برای تو مرا خسته خواهد کرد .
ای انسان از من رزق فردایت را امروز طلب نکن همانطور که من کار فردا را امروز از تو طلب نمیکنم ، ای انسان من تورا دوست دارم پس این حق من است که همه یی شما من ا دوست داشته باشید.

 

دغه هم وګوری

د تل پاتي پاچاهۍ څښتنه…!

د تل پاتي پاچاهۍ څښتنه…! ژباړه: مفتي عبدالهادي حماد | تعلیم القرآن اسلامي راډیو لوی …